referencie Slovensko

Porovnanie a Aplikácie

Mesta na Slovensku, kde boli použité MgO dosky

  Banská Bystrica, Bardejov, Bratislava, Ivanka pri Dunaji, Košice, Prešov, Šarišské Jastrabie, Trnava, Žilina a ďalšie

MgO dosky v zahraničí

  História využitia horčíkového prášku v stavebníctve siaha mnoho storočí pred náš letopočet. Veľký čínsky múr bol postavený už okolo roku 400 pred n.l. a súčasť stavebného materiálu tvoril horčíkový prášok.
  V súčasnej dobe sú MgO dosky široko používané v Ázii ako primárny stavebný materiál, keďže práve na ázijskom kontinente sú najväčšie náleziská tejto rudy. V roku 2008 pri príležitosti konania Olympijských hier bola vybudovaná olympijská dedina, kde boli použité MgO dosky v množstve viac ako 300 000 m2.
  Pre svoju výnimočnú kvalitu MgO dosky tvoria súčasť skladby steny interiérového a exteriérového opláštenia donedávna najvyššej stavby sveta Taipei na Taiwane. Pri využití MgO dosiek v týchto stavbách sú hlavným dôvodom to, že je to absolútne nehorľavý materiál, zdraviu neškodný, mimoriadne ekologický pevný, zároveň pružný, odolný voči mechanickému poškodeniu.
  Práve kvôli svojim výborným vlastnostiam sa s obľubou začína využívať v USA a Kanade, ako náhrada za sadrokartónové a OSB dosky, hlavne v územných častiach často postihovaných tornádom, požiarmi a zemetrasením.
  V súčasnosti čaro tohto materiálu objavujú aj štáty Európy, napr, Grécko, Taliansko, Veľká Británia, Fínsko ...

© 2019 Steelsoft, s.r.o.

mapa webu