referencie Slovensko

Porovnanie a Aplikácie

Mesta na Slovensku, kde boli použité MgO dosky

  Banská Bystrica, Bardejov, Bratislava, Ivanka pri Dunaji, Košice, Prešov, Šarišské Jastrabie, Trnava, Žilina a ďalšie

MgO dosky v zahraničí

  História využitia horčíkového prášku v stavebníctve siaha mnoho storočí pred náš letopočet. Veľký čínsky múr bol postavený už okolo roku 400 pred n.l. a súčasť stavebného materiálu tvoril horčíkový prášok.
  V súčasnej dobe sú MgO dosky široko používané v Ázii ako primárny stavebný materiál, keďže práve na ázijskom kontinente sú najväčšie náleziská tejto rudy. V roku 2008 pri príležitosti konania Olympijských hier bola vybudovaná olympijská dedina, kde boli použité MgO dosky v množstve viac ako 300 000 m2.
  Pre svoju výnimočnú kvalitu MgO dosky tvoria súčasť skladby steny interiérového a exteriérového opláštenia donedávna najvyššej stavby sveta Taipei na Taiwane. Hlavným dôvodom pre použitie práve MgO dosiek bolo, že sú absolútne nehorľavý materiál, zdraviu neškodný, mimoriadne ekologický, pevný, zároveň pružný, odolný voči mechanickému poškodeniu.
  Práve kvôli svojim výborným vlastnostiam sa s obľubou využívajú v USA a Kanade, ako náhrada za sadrokartónové a OSB dosky, hlavne na územiach často postihovaných tornádom, požiarmi a zemetrasením.
  V súčasnosti čaro tohto materiálu objavujú aj štáty Európy, napr, Grécko, Taliansko, Veľká Británia, Fínsko ...

© 2019 Steelsoft, s.r.o.

mapa webu